קניית רכב חדש – המדריך המלא

ראשית, ניתן לומר באופן חד משמעי כי רכישת רכב חדש עשויה להוות משימה מורכבת שכן, מדובר בבחירה המחייבת מחשבה והשקעה כספית,

זאת בליווי זמן רב למטרת מחקר שוק וכמו כן, עבור חיפוש אחר הרכב המתאים ביותר עבורכם, כזה שיעניק מענה מלא לכלל הצרכים שלכם, שיעבוד בתקציב האישי העומד לרשותכם ויעניק לכם את חווית הנסיעה המיטבית.

לחלק מאוד קטן מהאוכלוסיה יש זמן לעסוק בחיפוש אחר הרכבים האידיאלים עבורם ואם חשבתם לרגע שעברתם דרך משמעותית לאור העובדה שהגעתם להחלטה על הדגם בו אתם מעוניינים תגלו בזריזות שמדובר בשלב ההתחלתי בלבד.

יש לציין כי שוק הרכבים הוא שוק המציע מגוון רחב של רכבים שונים, בין אם מדובר בליסינג פרטי, קניית רכב יד ראשונה מהחברה ועוד מגוון אפשרויות אשר עשויות ליצור בלבול בקרב הצרכנים השונים. אי לכך, ריכזנו עבורכם במאמר הבא את כלל הפרמטרים שחשוב להתייחס אליהם טרם ביצוע הבחירה,

על מנת להבטיח כי תבצעו את ההחלטה האידיאלית ביותר עבורכם ועבור בני המשפחה שלכם בקניית רכב ותסעו בקרוב ברכב חדש.

הבינו את הצרכים האישיים שלכם

לא מעט צרכנים נוטים לבצע קניית רכב חדש עוד טרם הבינו מהו השימוש הייעודי עבור הרכב.

כך למשל, אפשר לומר כי רווק לא באמת זקוק לרכב בגודל משפחתי, כך גם לזוג טרי צעיר אין שום צורך במיניוואן וכן הלאה.

רגע אחד לפני שאתם ממהרים לאולמות התצוגה במטרה לבצע קניית רכב חדש, מוטב כי תעצרו שנייה ותבינו מהם הצרכים שלכם, אותם צרכים שלשמם אתם מעוניינים בקניית הרכב החדש.

כך למעשה תוכלו להבטיח כי תבחרו ברכב המתאים ביותר עבורכם. יחד עם זאת, קניית רכב חדש זה לא תהליך המתלווה למדע מדויק בהתאם לאופיו של כל אחד מהנהגים השונים אך כן,

מוטב כי תשאלו את עצמכם מספר שאלות אשר עשויות להקל עליכם טרם הגעתכם למעמד הבחירה כמו, האם מדובר ברכב העיקרי שנמצא בבעלות המשפחה, או שישנו רכב נוסף?

האם מדובר ברכב שמרבית השימוש בו יתבצע בסוף השבוע?

האם רוב הנסיעות יתבצעו מחוץ לעיר או בתוכה? ועוד מגוון שאלות שונות שעשויות להוביל אתכם לקניית הרכב האידיאלי.

התקציב האישי העומד לרשותכם

פרמטר נוסף וחשוב לא פחות כשאתם בודקים רכבים למכירה יהיה התקציב האישי העומד לרשותכם לרכב חדש, שכן, לאחר שגיבשתם דעה בכל הנוגע לצרכים האישיים שלשמם אתם רוכשים את הרכב החדש, הגיע הזמן לבדוק מהי קשת המחירים הרחבה של הדגמים השונים המוצעים בשוק,

במטרה לבחור בדגם שעומד בתקציב האישי שלכם. עם כן, במידה ואתם לא מחזיקים בבעלותכם מספיק כסף חופשי וזמין למטרת קניית רכב חדש ניכר כי תצטרכו להתפשר על מכונית קטנה יותר בגודלה ואפילו, לשקול קניית רכב יד שנייה.

מוטב כי תבדקו בראש ובראשונה את מקורות המימון השונים אשר עשויים להקל עליכם במעמד הרכישה לפני שאתם רצים לבצע רכישה במספר בלתי מבוטל של תשלומים.

יתרה מכך, במידה ואתם בונים על מכירת הרכב יד 2 המשומש למימון חלק ניכר מהעסקה, מוטב שתדעו כי לא פשוט לקבל מחיר מחירון בעסקאות הללו וכן, הרוב המוחלט של העסקאות בשוק נסגרות בממוצע של פחות מ-15 אחוז ממחיר המחירון.

לא לשכוח את עלויות צריכת הדלק

יש לציין כי ההתייחסות של צרכני הרכב במדינת ישראל סביב כל הנוגע לסוגיית צריכת הדלק ברכבם המיועד מהווה תעלומה של ממש.

מצד אחד, ניכר כי הנהג הישראלי משלם על סולר ובנזין מיסוי אגרסיבי לחלוטין, אשר מוביל למחיר לליטר מהגבוהים ביותר בעולם.

מצד שני, אפשר לומר כי מידת צריכת הדלק במדינת ישראל לא נכנסת במרבית המקרים לראש רשימת השיקולים של הצרכן הישראלי, ממש כמו הצרכנים בארצות הברית, אשר מחזיקים בעלויות הדלק מהנמוכות ביותר בעולם.

הוכחה חד משמעית לכך הינה שהעדפה המרכזית של מרבית הצרכנים הישראלים תהיה לרכבי כביש-שטח הצורכים כמות לא קטנה של דלק. שורה תחתונה, התייחסות לעלויות צריכת הדלק בעת מעמד הבחירה עשויה להוביל אתכם לבחירה נכונה וחסכונית.

קניית רכב 0 ק”מ

מיותר לציין כי הרוב המוחלט של הצרכנים השונים ישמחו לקנות רכב חדש, זאת גם לא בעת בה המחיר הוא המכשול העיקרי העומד בפניהם. כפי שכולנו יודעים, בעת בה רכב חדש עולה לכביש, מתומחר הרכב בעלות כספית גבוהה בהרבה לעומת רכב יד 2 שכבר נסע על הכביש מספר שנים ואף שנה אחת בלבד.

כאשר אנו מדברים על עסקת קנייה של רכב 0 ק”מ, ניתן לומר כי מדובר בעסקה המעניקה לצרכן את האפשרות לרכוש רכב חדש לחלוטין המגיע בליווי מפרט זהה לחלוטין למפרט היבואן הרשמי אך במחיר מופחת בכ-14 אחוזים אל מול רכב חדש שנקנה ישירות מהיבואן הרשמי.

עסקת קניית רכב 0 ק”מ מתבצעת מול חברת ליסינג אשר ביצעה את הרכישה ישירות מהיבואן, והופכת רק באופן הצהרתי ליד הראשונה של הרכב, פעולה אשר מוזילה את מחירו באופן אוטומטי. במצב בו אנו מדברים על קניית רכב 0 ק”מ, היד הראשונה היא למעשה רק על הנייר, אך הלקוח מקבל רכב חדש לגמרי.

לא לוותר על נסיעת מבחן

לאחר שהתמקדתם ולקחתם בחשבון את כלל הרכבים השונים העומדים לרשותכם באולם התצוגה, הגיע הזמן לבחור מספר דגמים שהכי נראים לכם מתאימים לנסיעת מבחן זריזה.

גם אם אתם מרגישים כי אתם משוכנעים במאה אחוז בבחירה שלכם, מומלץ לא לוותר בשום צורה על נסיעת המבחן.

אולם נהיגה קצרה ברכב לא תעניק לכם אינדיקציה מלאה בנוגע לחווית הנהיגה, אך בהחלט תעניק לכם רושם ראשוני שיעזור לכם להבין בצורה טובה יותר את כלל היתרונות והחסרונות של הרכב וכך למעשה, תוכלו להימנע מטעויות שעשויות ללוות אתכם לאורך השנים.

כמו כן, טרם יציאתכם אל נסיעת המבחן בקשו נסיעת מבחן מעט ארוכה מהרגיל, נסיעה כזו שתעניק לכם את האפשרות לעבור בין מקטעים שונים של הכביש.

בניגוד לדעה הרווחת שמרבית האנשים נוטים לחשוב, מומלץ לא למהר לצאת לכביש המהיר לצורך שיוט בין עירוני וכי מוטב כי תמצאו את מרבית הזמן בנתיב עירוני בו תוכלו ללמוד הרבה יותר על ההבדלים בין הרכב בו אתם מעוניינים, לרכב אחר.

מומלץ לבדוק בנסיעת המבחן כמה דברים חשובים: האם תנוחת הישיבה נוחה לכם? האם אתם שולטים היטב ברכב ומה טיב שדה ראיית הנהג? אם אתם מסיעים נוסעים מאחור כדאי לבדוק האם יש להם מספיק מקום.

אביזרי בטיחות לרכב החדש

נוסף על כל הפרמטרים השונים, ישנו פרמטר נוסף שלא מעט צרכנים נוטים להתעלם ממנו.

מיותר לציין כי במיוחד בעידן בו אנו חיים כיום – סמארטפונים הם בשימוש של כולנו.

במידה ואתם מאותם אנשים אשר מסוגלים לסגור את הטלפון לאורך כל הנסיעה, הרי שאתם מהווים חלק קטן מהאוכלוסייה במדינת ישראל.

במידה ולא, בוודאי הנכם מודעים למידת היעילות של מערכות המסוגלות לבלום את הרכב בשבריר השנייה בו לא הבחנתם בכביש, או לחילופין מערכת שיודעת לשמור על הרכב בנתיב הנסיעה מבלי הצורך לגעת בהגה.

מדובר למעשה במערכות טכנולוגיות חדישות אשר מוצעות בלא מעט דגמי מכוניות שמוכרים ברחבי מדינת ישראל ומוסיפות רבות לבטיחות של נוסעי הרכב ומאפשרות לנהוג בראש שקט.

ואותם יבואנים שלא מציעים את המערכות האלה? מוטב שתימנעו מהם, במיוחד לאור העובדה כי קיים מגוון כה רחב של דגמים שונים שכן מגיעים יחד עם המערכות הללו.

אנחנו מציעים לכם לבחור סוכנות רכב מקצועית, וותיקה וכזאת שגם מציעה מבצעים טובים מידי פעם.

בוחרים את הרכב שלכם > בודקים זכאות למימון > חותמים עם הגורם הממן > מבצעים את העסקה > אוספים את הרכב ותתחדשו

עד 100% מימון ללא מקדמה ובהחזר החודשי הנמוך בישראל

שתפו אותנו

השאירו פרטים
ליעוץ מקצועי חינם

זמינים גם בוואטסאפ